Крок за кроком
База даних учасників
Реєстрація
З чого почати
Створіть особисту сторінку
Зареєструйте свою організацію
Зареєструйте офіційного представника організації
Умови участі
Оберіть конкурс
Biotechnology 2016-17
Як знайти партнера
Наукова активність
Служба NMPTeAm
Служба Cordis Partner Service
Служба Ideal-ist
Засоби LinkedIn
Як оформити документи
Як оформити проектну пропозицію
Як розпланувати бюджет

Подолання розриву між нанотехнологіями та ринкомNMP-07-2015: Адитивне виробництво для дрібномасштабних нанофабрик


Проблематика:

Адитивне виробництво (АВ) - нова парадигма виробництва, що передбачає створення швидкого розповсюдженого виробництва складних об’єктів з потенціалом зниження кількості відходів. Основна перевага адитивного виробництва – можливість створення індивідуальних продуктів у будь-якій точці світу з підлаштуванням їх властивостей до користувача. Адитивні виробничі технології, такі як 3D-друк дозволяють відмовитися від схеми виробництво-доставка і використовуючи можливості пересилки креслень через інтернет, створити виробництво там і тоді, де це потрібно. На сьогодні можливості 3D-принтерів ростуть, вони можуть створити об’єкти все більшого розміру та складності, які включатимуть частини з різних матеріалів. Технологічними проривами в цій галузі є застосування таких методів, як спікання частинок металу і обробка керамічних матеріалів, тобто 3D принтери більше не обмежуються роботою з пластиком. Використання наночастинок в 3D друці швидко прогресує, і може значно збільшити діапазон продуктів, які можуть бути виготовлені таким способом.

Напрямки досліджень:

Як частина широкої ініціативи розвитку нановиробництва, метою цієї тематики є вдосконалення адитивного виробництва через зміни застосовуваних матеріалів з застосуванням нанотехнологій та розвиток новітніх адитивних виробничих технологій, які передбачатимуть нові функціональні можливості та/або значне збільшення продуктивності, наприклад, при використанні друкованих високоміцних матеріалів при виготовленні компонентів. Наприклад, вуглецеві нанотрубки або інші функціональні наноструктури можуть бути об’єднані чи комбіновані з процесом друку для надання матеріалу властивостей функціональної електроніки, зокрема сенсорних і комунікативних. Можливим є застосування біоматеріалів, зокрема гнучких полімерів чи кераміки, що може бути використаним для створення біонічних структур.

Очікувані результати:

Реалізація проекту можлива при технологічному рівні готовності 4-5 [відповідно до Annex G]. Для цієї тематики, пропозиції повинні включати чорновики стартових робочих і бізнес-планів, які будуть розроблятися в подальшому в пропонованому проекті.

Діяльність за проектом – перехресні передові технології.

Мінімальний склад консорціуму – три незалежні юридичні особи з країн-учасниць Європейського Союзу, або асоційованих країн.

Тип дії – науково-дослідні та інноваційні дії.

Розмір фінансування – 3-5 млн. євро.

[1] EU Nano-safety strategy 2015-2020 and NanoReg project

Матеріали

Legal and Financial issues