Крок за кроком
База даних учасників
Реєстрація
З чого почати
Створіть особисту сторінку
Зареєструйте свою організацію
Зареєструйте офіційного представника організації
Умови участі
Оберіть конкурс
Biotechnology 2016-17
Як знайти партнера
Наукова активність
Служба NMPTeAm
Служба Cordis Partner Service
Служба Ideal-ist
Засоби LinkedIn
Як оформити документи
Як оформити проектну пропозицію
Як розпланувати бюджет

Новітні матеріали для низьковуглецевих енергетичних технологійNMP-15-2015: Передові матеріали для оптимізації систем охолодження на електростанціях


Проблематика:

На сьогодні при виробництві електроенергії використовується величезна кількість води для охолодження, ці витрати посідають друге місце за обсягом після водних ресурсів, використовуваних в сільському господарстві. Як приклад, у градирні типової теплової електростанції потужністю 500 МВт випаровується 26 мільйонів літрів води в день (еквівалент щоденного споживання води більш ніж 43 000 сімей ЄС). Прямоточні системи охолодження споживають менше води, але витрати є більшими: станція з такою системою охолодження використовує типово 1,4 млрд літрів води в день, з поверненням її до джерела з ростом температури на 10-15° C тепліше. Такі системи не тільки є серйозним навантаженням на місцеве управління водними ресурсами і навколишнім середовищем, а й обмежують розвиток розподіленої генерації електроенергії (передбачених планом SET) в частині вимог, які стосуються охолодження. Відсутність доступної води для охолодження може привести до закриття електростанції.

Напрям досліджень:

Очікується розробка надійних матеріалів для оптимізації систем охолодження на теплових електростанціях через:

Виконання проекту повинно включати тестування запропонованих технологічних рішень на існуючих електростанціях. До теплових електростанцій відносяться електростанції, які працюють на вугіллі, природному газі, паливно-мастильних матеріалах, а також геотермальні та сонячно-теплові електростанції. Нетеплові електростанції, такі як вітрові та фотовольтаїчні електростанції споживають значно менше води в процесі своєї роботи. Пропозиції, що стосуються зменшення споживання води на нетеплових електростанціях не розглядатимуться.

Очікувані результати:

Реалізація проекту передбачає технологічний рівень готовності (TRL-Technology Readiness Level) 6 [відповідно до Annex G]. Пропозиції повинні містити план початкової експлуатації та бізнес-плани.

Мінімальний склад консорціуму – три незалежні юридичні особи з країн-учасниць Європейського Союзу, або асоційованих країн.

Тип дії – інноваційні дії.

Розмір фінансування – 6-10 млн. євро.Матеріали

Legal and Financial issues