Крок за кроком
База даних учасників
Реєстрація
З чого почати
Створіть особисту сторінку
Зареєструйте свою організацію
Зареєструйте офіційного представника організації
Умови участі
Оберіть конкурс
Biotechnology 2016-17
Як знайти партнера
Наукова активність
Служба NMPTeAm
Служба Cordis Partner Service
Служба Ideal-ist
Засоби LinkedIn
Як оформити документи
Як оформити проектну пропозицію
Як розпланувати бюджет

Зелений транспортNMBP 08-2016: Доступне зниження ваги транспортних засобів і їх деталей беручи до уваги весь життєвий цикл


Проблематика:

Зменшення ваги є одним з головних важелів підвищення енергетичної ефективності, продуктивності та якості транспортних засобів з одночасним зниженням їх впливу на навколишнє середовище. Це особливо важливо як для традиційних транспортних засобів з двигунами внутрішнього згоряння для скорочення викидів CO2, так і для електромобілів, відносно обмежений пробіг та висока вартість яких є критичними факторами, що визначають їх конкуренто-спроможність та зумовлюють порівняно низьке виробництво. Попередні дослідницькі, проекти ЄС продемонстрували зв’язок впровадження застосування нових марок сталі, сплавів, пластмас і композиційних матеріалів з різким зниження ваги широкого спектру автомобільних деталей. Однак, можна стверджувати. що додаткові витрати за кожен зменшений кілограм маси транспортного засобу все ще надто високі, для того щоб сформувати революційний підхід для активного використання таких полегшених матеріалів, особливо в транспортних засобах призначених для масового виробництва. Таким чином, проблема яка потребує нагаль¬ного розв’язку-встановлення підходів до значного зниження ваги автомобілів, зокрема електромобілів, які будуть економічно ефективними та життєздатними в промислових об’ємах з точки зору всього життєвого циклу транспотртного засобу, підвищуючи продуктивність без шкоди ударостійкості і довговічності. Зокрема, основна увага повинна акцентуватися на великих виробництвах, де економія буде досягнута за рахунок масштабного продукування з обсягами, принаймні 50000 одиниць компонентів на рік за умови одночасної розробки спільних рішень для різних типів транспортних засобів.

Область дослідження

Застосування цілісного, комплексного і економічно орієнтованого підходу для оптимізації використання легких матеріалів у всіх транспортних засобах, підсистемах та деталях за винятком трансмісії. Діяльність повинна акцентуватися на розробці новітніх матеріалів низької щільності та високих міцності і пластичності (наприклад, сталь, сплави, полімери) та їх комбінації (наприклад, композити, сендвіч-структури, високоміцні матеріали з пористою морфологією) за доступними цінами, отримані за допомогою доступних технологій, а також за участі процесів переробки та/або енергоефективних процесів. Крім того, увага повинна бути звернута на проблематику корозії, теплового розширення, монтажу (наприклад, кріпильні елементи) і на питання утилізації мультиматеріальних конструкцій, істотною умовою є доступність матеріалів та мінімальні викиди СО2 при виробництві. Слід розглянути технологічні аспекти машинобудування з точки зору прискорення та підвищення ефективності полегшених деталей через комбінацію різних етапів виробництва, рухаючись в напрямку нових підходів, специфічних для нових матеріалів, в тому числі економічно ефективних багатокомпонентних об’єднанних технологій, зокрема створенню гібридних частин багатофукціональних заготовок. Проектування повинно застосовувати підходи, базовані на концепціях "правильний матеріал для правильного застосування" і "мультифункціональна оптимізація" для використання полегшених матеріалів, оптимізації їх вико-ристання через функціональну інтеграцію мультиматеріальних рішень, у тому числі проектування процесів утилізації. Віртуальна інженерія повинна підтримувати багатофункціональний дизайн для досягення оптимізації продуктивності (у тому числі протиударність, довговічність і т.д.), розробки і застосування методів та інструментів, що дозволяють досягнути ефективного та дієвого моделювання багатофункціональних, мульти-матеріальних систем, а також стійкі виробничі технології для мінімізації використання матеріалів і споживання енергії. Можливі горизонтальні аспекти, що розглядаються теми: Підходить для малих і середніх підприємств. Проектін пропозиції повинні включати початкові експлуатаційні і бізнес-плани, які розроблятимуться проекті надалі. Планована діяльність поинна відповідати діапазону технологічних рівнів готовності (TRL) від 4 до 6. Європейська комісія вважає, що пропозиції, що претендуватимуть на фінансування з боку ЄС в діапазоні 5 -8 млн EUR дозволять вирішувати цю задачу. Пропозиції, що передбачатимуть інші рівні фінансування також будуть розглянуті.

Очікуваний ефект:

Досягення реальних розв’язків проблеми , стійкими з погляду життєвого циклу: - Зниження споживання енергії транспортного засобу через зниження ваги: -10%; - Економічно ефективне зниження ваги в залежності від обсягів виробництва, наприклад.: Для 50000 одиниць на рік: < 6 € / кг економії ; для 100 000 одиниць на рік: < 3 € / кг економії Зменшення впливу на навколишнє середовище (для всього життєвого циклу): > 10% в перерахунку на ПГП (потенціал глобального потепління)

Тип дії:

Науково-дослідні та інноваційні дії.


Матеріали

Legal and Financial issues