Крок за кроком
База даних учасників
Реєстрація
З чого почати
Створіть особисту сторінку
Зареєструйте свою організацію
Зареєструйте офіційного представника організації
Умови участі
Оберіть конкурс
Biotechnology 2016-17
Як знайти партнера
Наукова активність
Служба NMPTeAm
Служба Cordis Partner Service
Служба Ideal-ist
Засоби LinkedIn
Як оформити документи
Як оформити проектну пропозицію
Як розпланувати бюджет

Події в Прикарпатському національному університетіІнформаційний день програми ЄС Горизонт 2020
30 жовтня 2015 р.


Національний контактний пункт програми ЄС "Гори­зонт 2020" за напрямком «Нанотехнології, новітні матеріали, передові технології виробництва і обробки», що діє при нашому університетові, 30 жовтня 2015 року провів Інформаційний день (семінар-дискусію), присвячений огляду цілей, пріоритетів та засобів нової робочої програми "Горизонт 2020" на 2016-2017 в галузі розвитку стратегічних технологій, які є підґрунтям конкуренто­спро­мож­ності та забезпечення росту економіки, запорукою вирішення соціальних проблем, базою наукоємних виробництв.

Нагадаємо, Горизонт 2020 – нова, найбільша рамкова програма Європейського Союзу з досліджень та інноваційної діяльності, яка стартувала у січні 2014 року і триватиме до 2020 року.

У роботі семінару взяли участь заступник начальника управління-начальник відділу міжнародного співробітництва Міністерства освіти і науки України Стелла Шаповал, проректор університету з наукової роботи Андрій Загороднюк, керівник громадської організації «Агенція Європейських інновацій» Іван Кульчицький, старший науковий співробітник Інституту фізики НАН України Петро Смертенко, науковці-практики, що працюють в даній галузі, викладачі університету, представники мережі національних контактних пунктів програми Горизонт 2020 в Україні.

Перед учасниками заходу зі вступним словом виступила заступник начальника управління-начальник відділу міжнародного співробітництва Міністерства освіти і науки України Стелла Шаповал. Вона,зокрема, зазначила, що в березні місяці цього року Міністр освіти і науки України Сергій Квіт та Комісар з досліджень, науки та інновацій Європейського Союзу Карлос Моедас підписали Угоду між Україною і Європейським Союзом про участь України у Рамковій програмі ЄС з наукових досліджень та інновацій «Горизонт 2020». «Ця програма відкриває широкі можливості для української науки. Це означає, що Україна зможе скористатися всіма перевагами програми на тій же основі, що і організації з країн Європейського Союзу, Україна може стати отримувачем грантів, які надає Європейська дослідницька рада, а українські науковці матимуть право подавати заявки для участі в програмах мобільності та отримувати стипендії . Участь у програмі створює всі можливості для наукової співпраці, а також для проведення спільних наукових досліджень та підвищення мобільності науковців», - підкреслила Стелла Шаповал.

У свою чергу, вітаючи учасників заходу, проректор з наукової роботи Андрій Загороднюк наголосив, що такий захід є важливим в сучасних умовах і нові ідеї, проекти будуть корисними для нашого суспільства.

Під час семінару акцент було зроблено на перспективах та проблемах інтеграції української науки в загальноєвропейський дослідницько-виробничий простір. Учасники заходу виступили з доповідями, зокрема, щодо проблем та перспектив науки, науково-технічного співробітництва між Україною та Європейським Союзом, реалізації проектів в галузі нанотехнології, фінансових та юридичних аспектів підготовки та виконання проектів Програми ЄС Горизонт 2020.

У Державному вищому навчальному закладі «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» діє Національний контактний пункт (НКП) програми ЄС Горизонт-2020 за напрямком "Нанотехнології, сучасні матеріали та передові промислові виробництва". Його діяльність спрямована на реалізацію положень Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом у відповідності до Угоди між Україною та ЄС про наукове і технологічне співробітництво та з метою розширення участі української сторони у проектах програми Горизонт-2020.


Захід проведено за за підтримки Міністерства освіти та науки України


До Вашої уваги презентації деяких доповідей:

Стелла Шаповал. Співробітницво між Україною та ЄС у сфері науки і технологій.

Володимир Коцюбинський. Напрямок "Нанотехнології, новітні матеріали, передові технології виробництва та обробки" в програмі Н2020 на 2016-17 р.

Петро Смертенко. Кластери та технологічні платформи як інноваційні механізми розвитку економіки України

Володимир Коцюбинський. Етапи підготовки проектної пропозиції програми Н2020: крок за кроком

Іван Кульчицький. Прагматичні підходи до пошуку партнерів і підготовки проектів для подання на кункурси Н2020

Любомир Никируй. Юридичні аспекти підготовки та виконання проектів програми Н2020

М. Гороховатська. Дослідницькі інфраструктури у програмі ЄС «Горизонт-2020». Можливості участі для України

Артур Воронич. H2020-Energy in NMBP Calls 2016-2017

Валентина Якубів. Українські учасники в проектах Програми ЄС Н2020: фінансова сторона

С.О. Зелинський. Приклад успішного проекту Україна-ЄС в галузі «Нанотехнології, нові матеріали та передові виробництва»: Energy Caps

Олена Воскобійник. До питання розвитку української прикладної науки в сучасних умовах з точки зору процесів євроінтеграції: проблеми, ідеї, шляхи розв'язанняМатеріали

Програма заходу